Kayseri'de koronavirüs tedbirleri kapsamında  850  özel halk otobüsü şoförüne uygulanan  karantina  kaldırıldı.

haber7
0

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada , evlerinde karantinaya alınan ve testleri negatif çıkan halk otobüsü şoförlerinin bugün itibarıyla görevlerine başladıkları belirtildi.

Şoförlerinin karantinaya alınması sebebiyle servis dışı kalan 385 halk otobüsünün de toplu ulaşım ağına katıldığı dile getirilen açıklamada , şunlar kaydedildi:

"Kayseri Büyükşehir Belediyesi , özel halk otobüslerinde çalışan  850  şoförün İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alınması sonrasında toplu ulaşımda yeni bir planlama yapmış ve bu planlama doğrultusunda toplu ulaşım hizmetini Büyükşehir Belediyesi otobüsleri ve raylı sistem araçlarıyla sunmuştu. Hafta başından itibaren ise halk otobüsü şoförleri için alınan  karantina  süresi  sona  erdi.  karantina  süresi sonunda yeniden testleri yapılan özel halk otobüsü şoförlerinde Kovid-19 virüsüne rastlanmadı. Şoförlerin testlerinin negatif çıkmasıyla 385 halk otobüsü de toplu ulaşım ağına katıldı. Halk otobüslerinin servise başlaması ve sosyal mesafenin oluşması için sabah ve akşam saatlerinde servislerin artırılmasıyla öğle saatlerinde azalan servisler yeniden normale döndü."

İl Hıfzıssıhha Kurulu , bazı özel halk otobüsü şoförlerinin Kovid-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle  850  şoföre 14 Nisan da  karantina  tedbiri uygulanmasına karar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =