Ücretsiz   maske   nasıl  alınır? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamaya göre 20 yaş ve 65 yaş arası vatandaşlar için  Ücretsiz   maske  dağıtımında SMS ile  maske   kodu  ve  Kimlik  ile sorgulama devrey

haber7
0

Ücretsiz  maske  almak isteyenler E-Devlet ve EPTTAVM üzerinden başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Başvurularını tamamlayan 20 yaş ve 65 yaş arası tüm vatandaşlara EPTTAVM aracılığı ile haftalık 5 adet cerrahi  maske  dağıtılacağını duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , beraberinde para ile  maske  satışını da yasakladı. Bu uygulamanın yanı sıra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ücretsiz  maske  dağıtımı için yeni sistemin devreye alındığını açıkladı. Açıklanan yeni sistem sayesinde vatandaşlar eczanelerden cep telefonlarına gönderilen ücretsiz SMS ve kimlikleri ile ücretsiz maskelerini alabilecek. Peki üretsiz  maske   nasıl  alınır? Cep telefonlarına  maske   kodu  gelmeyenler  nasıl   maske  alacak?  Kimlik  ile ücretsiz  maske   nasıl  alınır?

MASKE  kodu  NASIL ALINIR?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan duyuruya göre E-Devlet ve EPTTAVM üzerinden başvuruda bulunan tüm vatandaşlara kademeli olarak SMS ile  maske   kodu  gönderiliyor. Gönderilen  maske   kodu  ile vatandaşlar haftalık 5 adet cerrahi maskelerini ücretsiz olarak  eczaneden  alabilecek.

PTTAVM ÜCRETSİ  maske  BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN E-DEVLET ÜCRETSİ  maske  BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

SMS İLE  maske   kodu  GELMEYENLER ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =