TSK'nın yurt içinde ve yurt dışında başarılı operasyonlar ve MİT'in önemli istihbari operasyonel desteği ile PKK'ya adeta kök söktürülüyor. Kapsamlı bir şekilde özellikle Irak'ın ku

haber7
0

TSK ve MİT’in ,  Kuzey   Irak  Pençe harekatları ve özellikle Kandil’deki nokta operasyonları terör örgütü PKK’nın , güvenli olduğunu düşündüğü bölgelerde de  tarihinde  ilk  kez   hakimiyetini  kaybetmesini sağladı.

 

 

PKK ETKİSİZ HALDE

Terör örgütü  PKK  , kış üslenmesi bile yapamayacak noktaya geldi.  Koronavirüs  nedeniyle üst düzey teröristlerin tamamen izole edilmesi de örgüt içinde dağılmalara neden oldu.  

TSK’nın  Kuzey  Irak’ta “Pençe” harekatları ve MİT’in istihbari operasyonlarıyla terör örgütünün  Kuzey  Irak’taki  hakimiyetini  kaybettiği öğrenildi.  7/24 sürdürülen hava operasyonları ve bölgedeki başarılı kara harekatlarıyla hareket edemez hale gelen terör örgütü ,  kış üslenmesini bu sene de yapamadı.

 

 

KORONAVİRÜS ÜST DÜZEY TERÖRİSTLERİ TAMAMEN İÇE KAPATTI

Üst düzey teröristlerin en güvende hissettikleri Kandil’deki terör kamplarında , nokta operasyonlarla etkisiz hale getirilmesi , kırsaldan sızma girişimlerinin başarısız olması örgütü köşeye sıkıştırdı. Son olarak  Koronavirüs  salgını nedeniyle üst düzey teröristlerin tamamen kendi içine kapanması , izole olarak örgüt mensuplarıyla iletişimlerini kesmeleri , moral olarak da çöküntü yaşanmasına neden oldu.

Öte yandan  Koronavirüs  nedeniyle hızla çok sayıda teröristin hastalanması , tedavileri için ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =