Koronavirüsle mücadelede verilen bütün görevleri mesai kavramı gözetmeden özveriyle yerine getiren emniyet teşkilatının mensupları ,  Mücadelenin  "gizli kahramanları" arasında yer alıyor.

haber7
0

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadelede sağlıkçılarla birlikte özverili şekilde çalışan emniyet teşkilatı mensupları , kendisinden çok toplumun sağlığını düşünerek görev yapıyor.

Konya da , umreden dönenler ile yurt dışından getirilerek kentteki yurtlarda gözlem altında tutulan 2 bin 686 vatandaşla , gelişinden tahliyesine kadar her sürecinde itinayla ilgilenen ekipler , diğer yandan da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde kendilerinden yardım isteyenlerin taleplerini yerine getirmeye çalışıyor.

Gece-gündüz demeden çalışan , ramazan ayında iftarlarını ailelerinden uzakta görevi başında yapan polisler , koronavirüsle mücadelenin "gizli kahramanları" olarak görev yürütüyor.

Emniyet güçlerinin koronavirüsle mücadeledeki fedakar çalışmalarını AA muhabirine anlatan İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ,  polis  ekiplerinin , virüsle mücadelenin başladığı ilk günden beri görevlerinin başında olduğunu söyledi.

Sağlık açısından şimdiye kadar herhangi bir personelin sıkıntı yaşamadığını aktaran Aydın , şunları kaydetti:

"Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere , bu süreçte emniyet teşkilatına destek veren İçişleri Bakanımıza ve yetkililere teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın sosyal mesafeyi korumalarını , maskesiz sokağa çıkmamalarını ve asgari düzeyde dışarıya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =