Barış   Pınarı  Harekatı ile terör örgütlerinden temizlenerek huzur ve güven ortamının hakim olduğu Telabyad'ta  içme   suyu  ve  ağaçlandırma  çalışmaları devam ediyor.

haber7
0

Koronavirüs salgını nedeniyle  Şanlıurfa  ve ilçelerinde uygulanan tedbir kararlarının aynısının uygulandığı  Barış   Pınarı  bölgesinde halkı bilinçlendirmek amacıyla kamu kuruluşları ve iş yerlerine Arapça afişler asılıyor. Şu ana kadar alınan sıkı tedbirler nedeniyle  Koronavirüs  vakasına rastlanmayan bölgenin izole kalması amacıyla giriş çıkışlar da sıkı kontrol altında tutuluyor.

Koronavirüs salgınına yönelik tedbirlerini alarak bölgede bulunan  Şanlıurfa  Valiliği  Suriye  Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) koordinatörlükleri , yerleşim birimlerinin içme  suyu  ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.  Tel Abyad  ilçe merkezlerindeki içme  suyu  şebekesinin onarımını tamamlayan birimler , kırsaldaki Ebu Hureyze köyü ve çevresine su sağlayan şebekeyi de aktif hale getirdi. Yeni sondaj kuyularının açıldığı bölgede çalışmalarını sürdüren ekiplere destek olan yerel halk , yardım ve desteklerinden dolayı  Türkiye  ye ve  Şanlıurfa  dan bölgeye gelen ekiplere teşekkür etti.

Bölgede güvenlik , insani yardımlar , altyapı , sağlık hizmetleri ve diğer kamu hizmetlerinin temin edilmesi için olağanüstü gayret gösteren SUDKOM koordinatörlükleri , yıllardır tek bir fidanın dikilmediği bölgelerde de ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri İnsani Yardım Timi nin destekleriyle yürütülen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =