Kuzey Kore  lideri  Kim  Jong-un'un , ülkenin doğu kıyısında yeni bir turistik bölgenin inşaatında çalışan işçilere  teşekkür  ettiği bildirildi.

haber7
0

Güney Kore haber ajansı Yonhap ın  Kuzey Kore  gazetesi Rodong Sinmun a dayandırdığı habere göre ,  Kim  , doğu kıyısında yer alan Wonsan-Kalma turistik bölgesinin inşaatında çalışanlara duyduğu minneti dile getirdi.

Güney Kore Birleşme Bakanı  Kim  Yeon-chul , başkent  Seul  da düzenlenen bir forumda yaptığı açıklamada , aldıkları istihbarata göre  Kuzey Kore  yle ilgili herhangi "olağandışı bir durum" olmadığını ifade etti.

Güney Kore Devlet Başkanı  Moon Jae-in  in üst düzey dış politika danışmanı Moon Chung-in , CNN e yaptığı açıklamada , "Hükümetimizin pozisyonu sabit.  Kim  Jong-un , hayatta ve iyi. 13 Nisan dan bu yana Wonsan bölgesinde kalıyor. Şimdiye kadar herhangi bir şüpheli hareket tespit edilmedi" ifadesini kullanmıştı.

KİM HAKKINDAKİ SÖYLENTİLER

Kuzey Kore lideri  Kim  hakkında son haftalarda sağlığının yerinde olmadığı veya öldüğü yönünde söylentiler ortaya atılmıştı. 

Kim in durumu hakkında tavsiyede bulunmak üzere bir grup Çinli doktorun bu ülkeye gittiği ileri sürülmüş ,  Kuzey Kore  liderinin 12 Nisan da kardiyovasküler bir operasyon geçirdiği ve iyileşme sürecinde olduğu yönünde haberler çıkmıştı.

Hong Kong Uydu Televizyonu ,  Kim  in öldüğünü duyurmuş , bu haber ise herhangi bir yetkili tarafından ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =