Trabzon’da sokağa çıkma yasağının uygulandığı günler  155   Polis  İmdat Hattı’na  gelen  telefonlar  yok   artık  dedirtiyor.

haber7
0

Türkiye genelinde yeni tip  Korona  virüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında uygulanan dört günlük sokağa çıkma yasağı boyunca vatandaşların  155   Polis  İmdat’ı arayarak ilettiği talep ve şikayetler polisleri şaşırtıyor. 

Polisi arayan vatandaşlar , çiğ köfteden sıcak pideye , vidanjörden koli bandına , gelecek günün hava durumundan iftar saatine kadar birçok konu hakkında yardım istiyor.  Vatandaşın  155  telefonlarına 7/24 rahatlıkla ulaşabilmesinden dolayı talep ve şikayetlerin ardı arkası da kesilmiyor. Sokağa çıkma yasağı süresince evinden çıkamayan vatandaşların zaman zaman sokakta gördüğü görevli kişileri normal vatandaş zannedip şikayet için aradıkları ve kendilerinin de bunu gerekçe göstererek dışarı çıkma isteklerini ilettikleri kaydedildi. 

İLGİNÇ İSTEKLER

Ramazan ayının ikinci gününde iftara yarım saat kala 155’i arayan bir vatandaş , evinde tıkanan lavabonun açılması için vidanjör talep etti.  155  personeli ise vatandaşı  Trabzon  İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) hattına yönlendirdi. 

Bir başka vatandaşın ise Ramazan ayının simgesi haline  gelen  sıcak pide siparişi vermek için aradığı gözlemlendi. Polislerin de bu taleplere karşılık olarak fırınlara yönlendirdiği ve İçişleri Bakanlığı Genelgesi’ni hatırlatarak iftardan 2 saat önce fırınlardaki üretimin durduğunu ve sıcak pidenin mümkün ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =