Güney   Kore  , ölmüş olabileceği söylentileri çıkan Kuzey  Kore  lideri  Kim  Jong-un'un "hayatta ve sağlının yerinde" olduğunu bildirdi.

haber7
0

Güney  Kore  Devlet Başkanı Moon Jae-in in üst düzey dış politika danışmanı Moon Chung-in , CNN e yaptığı açıklamada , "Hükümetimizin pozisyonu sabit.  Kim  Jong-un , hayatta ve iyi. 13 Nisan dan bu yana Wonsan bölgesinde kalıyor. Şimdiye kadar herhangi bir şüpheli hareket tespit edilmedi." ifadesini kullandı.

 

 

KIM JONG-UN HAKKINDA ÇIKAN SÖYLENTİLER

Kuzey  Kore  lideri  Kim   hakkında  son haftalarda sağlının yerinde olmadığı veya öldüğü yönünde söylentiler çıkmıştı.

 

 

Kim in durumu  hakkında  tavsiyede bulunmak üzere bir grup Çinli doktorun bu ülkeye gittiği ileri sürülmüş , Kuzey  Kore  liderinin 12 Nisan da kardiyovasküler bir operasyon geçirdiği ve iyileşme sürecinde olduğu yönünde haberler çıkmıştı.

ABD DEN İLGİNÇ AÇIKLAMA: ORASI ÜLKEDEN ÇOK BİR TARİKAT

Hong Kong Uydu Televizyonu ,  Kim  in öldüğünü duyurmuş , bu haber ise herhangi bir yetkili tarafından doğrulanmamıştı.

Kim in , 15 Nisan da Kuzey  Kore  nin kurucu lideri , büyükbabası  Kim  Il-sung un doğum günü kutlaması dahil önemli etkinliklere katılmaması sağlığı  hakkında  spekülasyonlara neden olmuştu.

ABD nin Güney Carolina Senatörü Cumhuriyetçi Lindsey Graham ,  Kim  ile ilgili iddialar üzerine , "Orası kapalı bir toplum. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =