Samsun’da öğretmenler Kayseri’ye  yerleşen  Türkmen  gençler  için gıda yardımında bulundu.

haber7
0

Samsun’un Terme ilçesindeki bir grup öğretmen Kazakistan , Özbekistan , Tataristan , Türkmenistan , Kırgızistan ve Azerbaycan kökenli gençlere 1 ton pirinç yardımı yaptı.

Hayırseverlerin de desteğiyle gıda yardımını 1 tona kadar çıkardıklarını aktaran öğretmen Savaş Bozkurt , “Kardeş ülkelerimizden  Kayseri  ilimize  yerleşen  Müslüman soydaşlarımıza bu zorlu süreçte yardımda bulunmak istedik. O gençlerimize turan evleri açılmıştır. Burada yiyecek , içecek ve yakacak sıkıntıları çekmemeleri için hayırseverler bu şekilde desteklemelerde bulunuyor. Biz de bölgemizin temel tarım mahsulü olan pirinci Kayseri’ye gönderdik” ifadelerini kullandı.

Ramazan ayında yardımlaşmanın artması gerektiğine değinen Bozkurt , öksüze , yetime , evsize yapılan yardıma çok değer verdiğini kaydetti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =