Kastamonu'da öğrenim gören Türk  Kızılay  gönüllüsü üniversite öğrencileri , Kovid-19 önlemleri kapsamında okulların tatil edilmesinin ardından  Memleketlerine   gitmek   yerine  kentte kalarak ihtiya&c

haber7
0

Kastamonu Üniversitesinde öğrenim gören bir grup öğrenci , okullarının kapanmasının ardından  Memleketlerine   gitmek   yerine  kentte kalarak ihtiyaç sahiplerine Türk  Kızılay   yardım  paketlerini ulaştırmaya çalışıyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında okulları tatil edilen  Kastamonu  Üniversitesinde öğrenim gören ve Türk  Kızılay  gönüllüsü bir grup öğrenci ,  Memleketlerine  gitmedi.

Bunun  yerine  kentte kalan öğrenciler , ihtiyaç sahiplerine Türk  Kızılay   yardım  paketlerini ulaştırmada görev alıyor.

Türk  Kızılay   Kastamonu  Şubesi görevlileri ile kentteki ihtiyaç sahiplerini ziyaret eden öğrenciler ,  yardım  kolilerini dağıtıyor.

"Yardımlarımız devam edecek" Türk  Kızılay   Kastamonu  Şube Başkanı Akif Güzel , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Kızılayın her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu söyledi.

Kastamonu nun geniş bir coğrafyaya sahip olduğuna dikkati çeken Güzel , hem il merkezi hem de 19 ilçede 65 yaş üstü ve evinden çıkamayan ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı ulaştırmaya çalıştıklarını belirtti.

Gençlerin de her zaman yanlarında olduğunu dile getiren Güzel , farklı illerden  Kastamonu  da eğitim gören ve bu süreçte kendilerine destek veren gönüllü öğrencilere teşekkür etti.

Kastamonu Üniversitesi Genç  Kızılay  Topluluğu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =