İzmir'de Kovid-19'u yenerek hastanedeki görevine geri dönen Prof. Dr. Bünyamin Sertoğullarından hem  hastalarına  hem de meslektaşlarına moral kaynağı oldu.

haber7
0

İzmir de yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) tanısı konulan göğüs hastalıkları profesörü Bünyamin Sertoğullarından sağlığına kavuşmasının ardından izin kullanmadan hastalarını tedavi etmek için görevine başladı.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapan 45 yaşındaki Prof. Dr. Bünyamin Sertoğullarından a rahatsızlanması üzerine 29 Mart ta Kovid-19 testi yapıldı.

Test sonucunun pozitif çıkması üzerine Sertoğullarından evinde karantina altına alındı. Sertoğullarından , evinde dinlendiği 14 gün boyunca hastanede görev yaptığı doktor arkadaşlarına sosyal medya aracılığıyla deneyimlerini aktardı , hastalara uygulanacak tedavi yöntemleri konusunda meslektaşlarına destek oldu.

Son iki testin negatif çıkmasının ardından izin kullanmadan İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ndeki mesaisine geri dönen Prof. Dr. Sertoğullarından , çalışma azmiyle tüm meslektaşları ve hastalarının takdirini kazandı.

"Ateş ve öksürük yaşamadım" Prof. Dr. Bünyamin Sertoğullarından , AA muhabirine yaptığı açıklamada , gördüğü tedavinin ardından yeniden hastaneye ve  hastalarına  döndüğü için çok mutlu olduğunu söyledi.

Hastalığın ilk çıktığı anlardan itibaren kişisel koruma önlemlerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =