Yurt   dışından  yolcu beraberinde getirilen SIM kartlı cihazlar için 120 gün olan kayıtsız kullanım süresi , mayıs itibarıyla 30 gün uzatılacak.

haber7
0

TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı Zafer Sırakaya ,  Yurt   dışından  yolcu beraberinde getirilen SIM kartlı cihazlar için 120 gün olan kayıtsız kullanım süresinin , mayıs itibarıyla 30 gün uzatılacağını bildirdi. Vatandaşların sağlığını önceleyen adımlar attıklarını , onların mağdur olmamaları için gereken planlamaları yapmaya özen gösterdiklerini dile getiren Sırakaya , "Bu zorlu süreçte yalnızca sınırlarımızda değil ,  Yurt  dışında yaşayan vatandaşlarımızın sağlıkları ve haklarıyla da yakından ilgileniyoruz." dedi.

Sırakaya , Kovid-19 salgını nedeniyle ülkesine gelemeyen , Türkiye hasreti içinde olan vatandaşların burukluğunu , üzüntüsünü ve sıla özlemlerini derinden hissettiklerini ifade etti.

Yurt  dışından  Türkiye ye gelen ve salgınla mücadele tedbirleri kapsamında yaşadıkları ülkelere geri dönemeyen vatandaşların mağdur olmamasına özen gösterdiklerini anlatan Sırakaya , tüm talep ve isteklere anında çözüm üretmek için gayret gösterdiklerini belirtti.

Bu kapsamda  Yurt  dışı borçlanma talebiyle emekli olmak isteyenlerin eksik belge tamamlama sürelerinin uzatıldığına işaret eden Sırakaya ,  Yurt   dışından  Türkiye ye araçlarıyla gelen ve Kovid-19 salgınıyla mücadele önlemleri nedeniyle yaşadıkları ülkelere dönemeyen vatandaşların , araçlarıyla Türkiye de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =