Daha önce Gabon'lu futbolcu için pazarlığa yanaşmayan İngiliz kulübü , 16 milyon euro'luk bonservis ücretini 10 milyon Euro'ya çekti.

haber7
0

Galatasaray yönetimi bir süre önce Mario  Lemina  nın kulübü Southampton ile temas kurarak Afrikalı oyuncunun bir sezon daha kiralanması için başvurmuştu. İngilizler , sözleşmesinde 16 milyon euro luk satın alma opsiyonu bulunan  Lemina  yı bonservisiyle satmayı planladıklarını ifade ederek yeni bir kiralama teklifine sıcak bakmadıklarını bildirmişti. Ancak corona virüsü salgını nedeniyle futbolun durduğu ortamda herhangi bir teklif olmaması İngiliz kulübünün planlarında değişiklik yapmasına yol açtı. Afrikalı oyuncunun da  Galatasaray  da kalmak istemesi nedeniyle Southampton , 16 milyon euro luk satın alma opsiyonda yüzde 39 a yakın  indirim  yapmaya hazır olduklarını iletti. Ayrıca  Galatasaray  yönetimine , "Sizden haber bekliyoruz" diye bir mesaj da gönderildi. Mario  Lemina  nın bonservis ücreti bir anda 10 milyon euro ya düşerken bu durum sarı-kırmızılıları sevindirse de gelirin olmadığı bir ortamda bu paranın nasıl karşılanacağı yönetimi düşündürüyor. Bu nedenle teklifin bekletildiği belirtiliyor.

SINIR MUHAFIZI

Lemina idman açığı nedeniyle sezona iyi başlamasa da daha sonra hem açığını kapatması hem de takıma uyum sağlaması ile orta sahada taraftarları mest eden bir futbol ortaya koydu. Süper Lig de 17 , Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Kupası nda 4 er maça çıktı. 25 maçta 1 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =