Malezya'dan  gelen  87 Türk vatandaşı , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 14 günlük  karantina  sürelerini geçirmeleri için Aydın'ın Efeler ilçesinde  öğrenci   yurduna  yerleş

haber7
0

Malezya dan  gelen  87 Türk vatandaşı , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 14 günlük  karantina  sürelerini geçirmeleri için  Aydın  ın Efeler ilçesinde öğrenci  yurduna  yerleştirildi.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı na inen vatandaşlar , buradaki işlemlerinin ardından sosyal mesafe kuralları gözetilerek otobüslerle Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Adnan Menderes Öğrenci  yurduna  getirildi.

Burada ateşleri ölçülen ve kayıt işlemleri yapılan 87  kişi  , 14 günlük  karantina  sürelerini geçirecekleri odalarına yerleştirildi.

Türkiye ye dönmekten dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Elifnaz Akdoğan , "Hiçbir sorun yaşamadık. Gayet rahatlıkla geldik ve çok mutluyuz. Burada da iki hafta geçireceğiz. Şimdiden memnun kalacağız gibi görünüyor. Herkese çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Uçuşun yapılacağını duyduğunda çok sevindiğini söyleyen Ayça Alkan ise emeği geçen herkese teşekkür etti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =