Cumhurbaşkanı   Erdoğan  ,  Çanakkale   Kara   Savaşlarının  105.  yıl   dönümü  dolayısıyla mesaj yayımladı.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , "Tarihimiz boyunca amacımız , her zaman bağımsızlığımızı korumak ve barışı tesis etmek olmuştur. Tüm zorluklara ve sıkıntılara rağmen savaşın , terörün , şiddetin yerine barışı , huzuru ve insani değerleri ikame edene kadar bu mücadeleyi sürdürmekte kararlıyız." ifadesini kullandı.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre ,  Erdoğan  , Çanakkale  Kara  Savaşlarının 105.  yıl  dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Erdoğan mesajında , Çanakkale  Kara   Savaşlarının  105.  yıl  dönümünde , vatanı ve bayrağı savunan askerlerin kahramanlığını ve milletin fedakarlığını minnetle andı , şehitleri ve ebediyete intikal eden gazileri rahmetle yad etti.

"Milletimiz için Çanakkale ruhu en zor şartlarda bile seferberlik içinde işgal girişimine karşı durmak , bağımsızlık uğruna mücadele etmek , başarıya inanmak , birlik ve beraberlik içinde hedefe yürümek demektedir." ifadesini kullanan  Erdoğan  , ezelden beridir hür yaşamış milletin , hiçbir savaş ve saldırıyla kuşatılmaya geçit vermediğini , vermeyeceğini belirtti.  Erdoğan  , mesajında şunları kaydetti:

"Tarihimiz boyunca amacımız ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =