Koronavirüs salgınına yönelik tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede şehirler arası yolculuklar için bazı kısıtlamalar getirildi. Böylece  Özel  taşıt farketmeksizin bir şe

haber7
0

Seyahat  izin  belgesine başvurular e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. Fakat başvuru yapabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Özel araç ya da otobüs farketmeksizin bir şehirden başka bir şehire gitmek için  Seyahat   izin   belgesi  alınması gerekiyor. Peki hangi şehirlerde giriş çıkışlar kapalı?  Seyahat   izin   belgesi   nasıl  alınır?

 

SEYAHAT İZİN BELGESİNİ KİMLER BELGE ALABİLECEK?

İçişleri Bakanlığı , araç giriş kısıtlamasına ilişkin istisnaları belirleyen ek genelgeyi valiliklere gönderdi.

 

Genelgede , Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda büyükşehir statüsündeki 30 il ile Zonguldak a kara , hava ve deniz yoluyla yapılacak tüm giriş ve çıkışların sınırlandırıldığı hatırlatıldı.

Uygulamaya ilişkin istisnalara yer verilen genelgede  Seyahat  İzin  belgesi  alabilecek kişiler şu şekilde sıralandı:

- Tedavi olduğu hastaneden taburcu olup ikametine dönmek isteyen , doktor raporu ile sevk olan veya önceden alınmış doktor randevusu , kontrolü olanlar.

- Kendisi veya eşinin , vefat eden birinci derece yakınının ya da kardeşinin cenazesine katılmak için  Seyahat  edecek olanlar.

- Ölüm nedeni Kovit-19 olanlar hariç 4 kişiyi geçmemek şartıyla cenaze nakil işlemine refakat edecek olanlar.

- Bulunduğu şehre son 5 gün içerisinde gelmiş ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =