Ramazan akşamlarında iftardan sahura kadar hareketli olan  Sultanahmet   Meydanı  , bu sene korona virüse karşı alınan tedbirler nedeniyle  boş  kaldı. Sessizliğe bürünen  Sultanahmet   Meydanı  drone ile havadan görüntülendi.

haber7
0

Bütün dünyayı etkisi altına alan ve her gün binlerce kişinin ölümüne sebep olan yeni tip korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında alınan tedbirler ve 4 gün geçerli olacak olan sokağa çıkma yasağı nedeniyle camiler ve meydanlar  boş  kaldı. Ramazan aylarında iftardan sahura kadar insan akınına uğrayarak hareketli olan  Sultanahmet   Meydanı  , geçtiğimiz yılların aksine adeta sessizliğe büründü.

Çeşitli etkinlikler , dini programlarla renkli görüntülere sahne olan ve Ramazan ayıyla bütünleşen tarihi meydan , bu sene hiç kimsenin olmamasıyla dikkat çekti.  Sultanahmet   Meydanı  ndaki sessizlik drone ile görüntülenirken , minareleri süsleyen , ‘Vakit Dua Vakti’ mahyası ile İstanbul manzarası kartpostallık görüntüler oluşturdu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =