Şanlıurfa'da ,  Ramazan  dolayısıyla başta belediye olmak üzere  Hayırseverlerin  yardımları , kentte samimiyetiyle ön plana çıkan "Ramazan Amca" aracılığıyla dağıtılıyor.

haber7
0

Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü her yıl geleneksel olarak sürdürdüğü  Ramazan  yardımlarını bu yıl Kovid-19 un da etkisiyle evlerinde çıkamayan vatandaşların kapısına ulaştırmayı planladı. 

 

 

Mahalle mahalle , sokak sokak daha önceden tespit edilen evlere hediyeleriyle giden "Ramazan Amca" , çocukları şeker , bebek , top , araba gibi oyuncaklarla sevindirirken halini hatırını sorup sohbet ettiği ailelere ise belediyenin ve  Hayırseverlerin  hazırladığı gıda kolilerini veriyor.

Yardımlaşma ve dayanışmanın ön planda olduğu kentlerin başında gelen  Şanlıurfa  nın "Ramazan Amca"sı ,  Ramazan  ayında her gün çocukların , ihtiyaç sahiplerinin , yetimlerin , yardıma muhtaçların daha çok kostümünden tanıyacağı bir sima olarak şehrin her köşesine  iyilik  dağıtacak.

 

 

Sosyal medyada paylaşılan ve beğeni kazanan görüntüleriyle kısa sürede ilgi gören "Ramazan Amca" ile başlayan  iyilik  hareketi için çok sayıda hayırsever ve kurum da iş birliği için belediyeyle iletişime geçmeye başladı.

Çocukların sevinçle karşıladığı "Ramazan Amca" , samimiyetiyle de ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye vesile oluyor.

"Herkese ulaşacak"

Eyyübiye Belediye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =