Türk-Macar dostluğu  23 Nisan  ruhuyla pekişti. Türkiye’deki Macaristan diplomatik misyonlarının temsilcileri ve çalışanları , 23 Nisan’a yakışır sevgi , kardeşlik ve dostluk mesajını  İstiklal  Marşı’nı T&uum

haber7
0

Türkiye ve Macaristan arasında kökleri yüzyıllar öncesine dayanan dostluğun son örneği  23 Nisan  vesilesiyle sergilendi. Türkiye’deki  Macaristan Büyükelçiliği  , Başkonsolosluğu ve Kültür Merkezi temsilcileri ve çalışanları ,  23 Nisan  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yüzüncü yılı için unutulmayacak bir dostluk ve kardeşlik mesajı vererek  İstiklal  Marşı’nı Türkçe olarak seslendirdi.

Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği  23 Nisan  1920 tarihinin yüzüncü yılında Türkiye’deki Macaristan temsilciliğini üstlenen diplomatlar bu önemli gün için hazırladıkları videoyu sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Uzun süre hafızalardan silinmeyecek anlamlı bir kutlama olarak arşivlerdeki yerini alan videolarda Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Viktor Mátis ve İstanbul Başkonsolosu László Keller’in de aralarında bulunduğu 19 kişi  İstiklal  Marşı’ndan ikişer dize okudu. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =