Turkcell  ,  Vodafone  ve  Türk   Telekom  operatörlerinden birini kullanan cep telefonu abonesine 1 GB  ücretsiz   internet  verilecek. Peki  Turkcell  ,  Vodafone  ve  Türk   Telekom  1 GB  ücretsiz   internet   nasıl  alınır?

haber7
0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu , corona virüs tedbirleri kapsamında hiçbir ayrım yapılmaksızın  internet  kullanıcısı olan bütün abonelere 1 GB ücretsiz data desteği verileceğini açıkladı. Peki devletin ücretsiz olarak verdiği 1 GB ücretsiz  internet   nasıl  alınır?

ÜCRETSİZ 1 GB İNTERNET NASIL ALINIR?

Haberleşme sektöründe bulunan firmaların altyapı yatırımlarını artırarak sürdürmesinin bu noktada büyük öneme sahip olduğunu ifade eden Karaismailoğlu , “Keza GSM operatörlerimiz her yıl 10 milyar TL’nin üzerinde altyapı yatırımı yaparak bu noktada üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Ancak Yeni Tip Koronavirüs tedbirleri sonrasında vatandaşların  internet  kullanımını daha da arttı. İhtiyaç haline gelen  internet  kullanımının bu dönemde vatandaşlarımıza ayrıca bir yük getirmemesi amacıyla tüm GSM operatörlerimizden vatandaşlarımız adına bir destek istedik. Bakanlığımız ile operatörler arasında vardığımız mutabakat ile tüm operatörlerimiz , 81 milyon  internet  kullanıcısı vatandaşımızın her birine Ramazan Ayı’nda 1’er GB interneti ücretsiz sağlayacak. ” dedi. Detaylar şu an için bu bilgilerle sınırlı fakat yeni bilgiler geldiğinde haberimizi güncelleyeceğiz.

81 MİLYON MOBİL KULLANICI ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =