Milli  sondaj  gemisi Yavuz'un Doğu Akdeniz'de  sondaj  çalışmalarına başlaması konusu Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları'nın gerçekleştirdikleri telekonferansta gündeme geldi. Telekonferansta konuşan  Rum  D

haber7
0

Milli  sondaj  gemisi Yavuz un  Doğu Akdeniz  de  sondaj  çalışmalarına başlaması konusu Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları nın gerçekleştirdikleri telekonferansta gündeme geldi. Güney  Kıbrıs  ta bulunan  ABD  Büyükelçiliği Sözcülüğü nden de bölgede gerginliğin artırılması adımlarından kaçınılması gerekiyor açıklaması yapıldı.

 

ÇAVUŞOĞLU  nun  RESTİNİ  Rum   Bakana  İLETTİ: TÜRKİYE GERİ ADIM ATMAYACAK

AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi  Joseph Borell  de telekonferans öncesinde  Rum  Dışişleri Bakanı Hristodulidis ile bir telefon görüşmesi yaptı. Borell , Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile yaptığı görüşme ile ilgili Nikos Hristodulidiss e bilgi verdi. Borell in ,  Rum  Dışişleri Bakanı na , Türkiye nin  Doğu Akdeniz  de  geri   adım  atmayacağı mesajını verdiği belirtildi.

 

"ENDİŞE DUYUYORUZ"

Güney  Kıbrıs  ta bulunan  İsrail  ,  Fransa  , Çin Büyükelçilikleri de Rumların tezlerini destekleyen açıklamalar yaptı. ABD nin Büyükelçiliği sözcülüğünden Rum Haber Ajansı na yapılan açıklamada , Türkiye nin adımlarından endişe duyulduğu ve bu adımların kışkırtıcı olduğu öne sürüldü.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =