Kıbrıs  Rum  yönetimi lideri Nikos Anastasiadis , sosyal medya hesabında , Kıbrıslı Türkler için  Ramazan   Ayı   yerine  'Ramazan Bayramı'  mesajı  yayınladı. Kıbrıslı Türkler , mesaja  tepki  gösterince ,  Rum   lider  Ana

haber7
0

Rum yönetimi lideri Anastasiadis , Kıbrıslı Türklere ve İslam alemine yönelik Ramazan  Ayı  için bir mesaj yayınladı. Anastasiadis mesajını , sosyal medyada hesabında ilk önce Yunanca olarak paylaştı. Anastasiadis , Yunanca mesajında , Kıbrıslı Türklere hayırlı bir  Ramazan   Ayı  geçirmeleri dileğinde bulundu.

Rum  lider  daha sonra Türkçe olarak mesajını yayınladı. Ancak Türkçe çeviride ,  Ramazan   Ayı  yerine ‘Kıbrıslı Türklerin  Ramazan   Bayramı  nı kutlandığı’ mesajını paylaştı. Bunun üzerine Kıbrıslı Türkler ,  Ramazan   Ayı  ,  Ramazan   Bayramı  değil diyerek Anastasiadis e  tepki  gösterdi.

DANIŞMANLARINIZI DEĞİŞTİRİN

Tepki gösterenler arasında yer alan  KKTC  Cumhurbaşkanlığı eski danışmanlarından Deniz Birinci , "Danışmanlarınızı değiştirmelisiniz.  Ramazan  ayındayız , bayram bir ay sonra" dedi. Başbakanlık Eski Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ahmet Muratoğlu da tepkisini Yunanca paylaştı.

Muratoğlu , "Bay Nikos , bayram değil , yarın oruç. Bayram Mayıs ta. Türkçe çeviriniz iyi değil" yorumu yaptı. Anastasiadis de bir müddet sonra Türkçe yayınlanan mesajını sildi.  Rum  liderin , sosyal medya hesabında sadece Yunanca ,  Ramazan   Ayı  kutlama  mesajı  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =