Dışişleri Bakanı Mevlüt  Çavuşoğlu  , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında  koltuğunu   video  konferansla bağlandığı Antalya'da  şehit  çocuğu Taha Göktürk Nazilli'ye devretti.

haber7
0

Bakan Çavuşoğlu , yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgını nedeniyle evlerde kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nda koltuğu devretme geleneğini ,  Antalya  da yaşayan 13 yaşındaki  şehit  çocuğu  Taha Göktürk Nazilli  nin evine  video  konferansla bağlanarak sürdürdü.

Büyükelçilerle  video  konferansla toplantı yapan Çavuşoğlu , bu sırada  Antalya  ya da bağlanarak makamını  şehit  çocuğu Nazilli ye temsili olarak bıraktı.

Çavuşoğlu , 3 gündür büyükelçilerle grup grup toplantı yaptıklarını , bugün de bu toplantıları batı Afrika grubu büyükelçileriyle gerçekleştirdiklerini ifade etti. Makamı temsili olarak devreden  Bakan  Çavuşoğlu , "Bakanlık  koltuğunu  2016 yılında Mardin in Nusaybin ilçesinde  şehit  düşen özel harekat polisi Coşkun Nazilli nin oğluna devretmenin gururunu yaşıyorum." ifadesini kullandı. 

Dışişleri Bakanlığına temsili olarak oturan Nazilli ise mutlu olduğunu dile getirdi.

Nazilli , "Bu en güzel günde sizinle konuştuğum için çok mutluyum. Bugünü Atatürk biz çocuklara armağan etti. Bugün Meclisimizin de 100. kuruluş yıl dönümü. Mutluyuz , gururluyuz. Bugün dışarı çıkamıyoruz ama evde bayramı coşkuyla kutlayacağız. Saat 09.00 da balkona çıkacağız elimizde bayraklarla , büyükelçilerim umarım siz de iyisinizdir." diye konuştu. 

Bakan Göktürk , renkli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =