Burdur'da evlerinde  Silahlı   saldırıda   yaralanan  Yeşilova ilçe  belediye   başkanı  CHP'li Mümtaz Şenel(68) ve  eşi  Fatma Şenel(64) tedavilerinin ardından  taburcu  edildi.

haber7
0

Yeşilova ilçesi Koyunlar Çeşme Mahallesi nde pazartesi günü saat 04.30 sıralarında kimliği belirsiz kişiler , Belediye Başkanı Mümtaz Şenel in evine gidip , kapısını çaldı. Bu kişiler , kapıyı açan Başkan Şenel ve  eşi  Fatma Şenel in bacaklarına tabancayla ateş açıp , kaçtı.  yaralanan  Şenel çifti , Yeşilova Devlet Hastanesi ndeki ilk müdahalenin ardından sevk edildikleri Burdur Devlet Hastanesi nde tedaviye alındı. Mümtaz Şenel , sol ayak kaval kemiğinden ameliyat edildi.

Tedavisi tamamlanan Mümtaz Şenel ve  eşi  Fatma Şenel , bugün  Burdur  Devlet Hastanesi nden taburcu oldu.  belediye   başkanı  Mümtaz Şenel hastane çıkışında sedye üzerinde gazetecilere yaptığı açıklamada , "Evime gidiyorum. İlgi , destek için herkese çok teşekkür ediyorum" dedi. Şenel ve  eşi  makam arabasıyla Yeşilova da saldırıya uğradıkları evlerine gitti. Yeşilova Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 10 kişi gözaltına alınırken , 6 kişinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =