Van’dan Bahçesaray ilçesine giderken kara saplanan ve yolcuları başka minibüs ile ilçeye götürüldükten  sonra  düşen çığın  altında   kalan   minibüse  , 3 ay  sonra  ulaşıldı. Karın eri

haber7
0

Hüseyin Ece yönetimindeki yolcu minibüsü , yaklaşık 3 ay önce Van’dan Bahçesaray ilçesine gitmek için yola çıktı. 3 bin rakımlı Karapet geçidinde ise kara saplandı. Jandarmadan yardım isteyen Ece ve yolcular , başka bir  minibüs  ile Bahçesaray a ulaştırıldı. Bir süre  sonra  ise minibüsün bulunduğu bölgeye  çığ  düştü.  minibüs  kar kütleleri  altında  kaldı.

 

 

Havanın ısınmasıyla birlikte bölgeye giden Hüseyin Ece ve yolcular , yaklaşık 3 ay  sonra  minibüse ulaşmayı başardı. Büyük kısmı halen kar  altında  olan minibüste  kalan  yolcuların eşyaları , başka bir araca aktarıldı.

Yetkililerden minibüsün kurtarılmasını isteyen yolculardan Talip İlbe , “Yetkililerden yardım istiyoruz. Yaklaşık üç aydır  minibüs  , kar kütleleri altında. Bir çok eşyamızda minibüsün içerisinde. Bize yardımcı olmalarını istiyoruz. Elbirliği ile minibüsün çıkarılmasını istiyoruz" dedi

 

 

Öte yandan yaklaşık 3 aydır kapalı olan Van-Bahçesaray Karayolu nun ulaşıma açılması için Karayolları ekipleri gece-gündüz çalışıyor.

Van - Bahçesaray Karayolu nda 4 Şubat ve 5 Şubat günleri 2 ayrı  çığ  düşmüş , 42 kişi yaşamını yitirirken , 84 kişi yaralı kurtarılmıştı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =