Gaziantep  Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yeni tip corona virüs (Kovid-19) tedavisi tamamlanarak sağlığına kavuşan 3 kişi , immün  plazma  bağışında bulundu.

haber7
0

Aferez Ünitesi nde gerçekleştirilen bağış sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Ali Gür , koronavirüs tedavisi görerek iyileşenlerin tedaviye katkı sunması için duyarlı olmasını istedi. İmmün  plazma  tedavisi için bağışın önemine dikkati çeken Gür , şöyle konuştu:

 

"Bugünkü bağışçılarımızdan birisi sağlık çalışanı , diğer ikisi ise İngiltere den gelen yakınlarından enfekte olan  dayı  ve yeğen. Hastalarımız özellikle kendilerinden sonra  tedavi  arayan insanlara kanlarıyla şifa olmak istediler. Gaziantep Üniversitesinde şu anda 3 donörümüzün kanlarını alıyoruz. Bugün aldığımız plazmaları yoğun bakımda yatan entübe şekilde olan bir hastamıza uygulayacağız. Geri kalan kanlarımızı da Kızılay a göndererek farklı hastalara uygulayacağız. Bu hastalarımız inşallah diğer donörlere örnek olur. Donör olmak isteyenleri hastanemize bekliyoruz."

Kan  bağışı  yapanlar ise hastalıktan kurtuldukları için mutlu olduklarını ve diğer hastaların sağlığına kavuşmasını sağlamak istediklerini bildirdi.

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =