Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında 30 büyükşehir dışında kapsama giren tek il olan Zonguldak'tan  sevindiren  haber geldi.  Zonguldak  Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hasan Tosun , yoğun bakımda

haber7
0

Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hasan Tosun , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda  Zonguldak  adına müjdeli  haberi  verdi.

 

HIZLA DÜŞÜŞE GEÇTİ

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Tosun , "Çok değerli Zonguldaklı hemşehrilerim , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutladığımız bu anlamlı günde (maalesef şartlar gereği çocuklarımızın ve 65 yaş üstü insanlarımızın ev izolasyonunda olduğu pandemi sürecinde)  korona  salgınının sağlık ayağının ve de en fazla yükünü çeken Atatürk Devlet Hastanesinin başhekimi olarak size güzel haberler ve gelişmelerden söz edeceğim. Dün akşam çok değerli Sağlık Bakanım Sayın Fahrettin Koca salgının kontrolümüzde olduğunu , hasta sayısında azalmanın başladığını , yoğun bakım entübe hasta sayısında düşüş olduğu bilgisini canlı yayında televizyondan halkımıza müjdeledi. Aynı durum ilimiz için de geçerli olduğu gibi , ben daha da ileri olarak  Zonguldak  ilinin salgının azalma grafiğinin Türkiye ortalamasından daha hızlı olarak düşüşe geçtiği bilgisini  Zonguldak  halkının bilgisine cepheden biri olarak bildirmekten gurur duyarım" dedi.

 

"ALLAH A ŞÜKÜR 70 Lİ HASTA SAYILARINA KADAR GERİLEDİK"

Başhekim Tosun , "Salgında ilk vaka 10 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =