Corona virüs tedbirleri nedeniyle ilk iki gün sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak marketler , sabah saat 09.00 itibariyle 5 saat sürecek mesailerine başladı.

haber7
0

Corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ilan edilen 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamaları dün gece saat 24.00 itibariyle başladı. Geçtiğimiz iki haftada sadece hafta sonlarını kapsayan yasağın 23 Nisan vesilesiyle kapsamı genişletilerek Perşembe ve Cuma günü de dahil edildi. Daha önce fırın ve su satan iş yerlerinin yasaktan muaf tutulduğu uygulama bu kez Ramazan ayının gelmesiyle birlikte vatandaşların gıdaya ulaşımda mağduriyet yaşamaması için gıda satan iş yerlerini de kapsadı.

 

 

GIDA SATAN İŞ YERLERİ SAAT 14.00’E  kadar  AÇIK

İçişleri Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda  market  , manav ve bakkal gibi gıda ürünleri satan iş yerleri yasağın ilk iki günü olan Perşembe ve Cuma günü sabah saat 09.00’dan 14.00’e kadar 5 saat süreyle iş yerlerini açık tutabilecek. Bu doğrultuda kapsama giren iş yerleri sabah saat 09.00’dan itibaren mesailerine başladı.

 

 

GIDA SATAN ESNAF , İKİ GÜN SÜREYLE 5’ER SAAT SATIŞ YAPABİLECEK

Yasaktan muaf olan için sabah 09.00’da iş yerini açan manav Nazmi Şahin , “Bizler esnaf olarak sebze ve meyve üzerine çalışıyoruz. Daha önce devletimizin aldığı yasaklar kapsamında çalışmıyorduk. Ramazan ayının gelmesiyle devletimiz aldığı kararla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =