Antalya'nın Kaş ilçesindeki Kaputaş Plajı , koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatıldı. Plaj geçen ağustos ayında bir  Günde  10 bin  kişi  ağırlayıp , tarihi rekor kırarken , bugün tarihinin en sessiz günler

haber7
0

Turizm kenti Antalya nın Kaş ilçesine 20 kilometre uzaklıkta altın sarısı kumu ve turkuaz renkli suyuyla ünlü Kaputaş Plajı , her yıl yerli ve yabancı binlerce tatilcinin uğrak yeri oluyor. Plaj , yeşili ve maviyi ziyaretçilerine bir arada sunarken , ziyaretçiler Kaş-Kalkan yolu üzerinde araçlarını yol kenarına park ettikten sonra 187 basamak inerek denize ulaşabiliyor.

 

 

Plajın bulunduğu yolun kayalık bölümünde 17 Kasım 1962 yılında Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda iş kazası meydana gelmiş ve 4 işçi yaşamını yitirmişti. Bu üzücü olayla da adından söz ettiren plajın girişine yakın dağlık alandaki iki tabelaya işçilerin isimleri yazılarak anıları yaşatılıyor.

Kaputaş Plajı geçen ağustos ayında sadece bir günde 10 bin kişiyi ağırlayarak tarihi rekor kırmıştı. Öyle ki plaja gelenler kilometrelerce araç kuyruğu oluşturmuş ve bu yoğunluk havadan da görüntülenmişti.

 

 

KAPISINA KİLİT VURULDU

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kaputaş Plajı da kapatılan yerlerden oldu. Plajın girişindeki demir kapıya tedbir amacıyla kapatıldığına dair bir tabela asılarak kilit vuruldu.  kimse  gelemediği için geçen yılın tam tersi görüntülerin sergilendiği plaj , tarihinin en sakin günlerini yaşıyor. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =