Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ,  Ücretsiz  izne ayrılan vatandaşlara Nakdi Ücret Desteği uygulamasının başvurularının başladığını açıkladı. Peki  Ücretsiz   izin  maa

haber7
0

Ücretsiz izne ayrılan , kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan veya işten çıkarıldığında işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçilere devlet tarafından 1.170 TL veriliyor. Ekonomi paketi kapsamında yapılan düzenlemeyle ücretsiz  izin  verilenler ile 15 Mart sonrası işten çıkarılanlardan işsizlik sigortası alamayanlara ödenen tutar günlük 39.24 TL olarak belirlendi. Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk , iş akitlerinin feshedilmesinin kısıtlanmasına yönelik soruya karşılık , bununla ilgili denetimleri ve idari para cezalarını getirdiklerini , üç aylık sürede bu konuda da denetimlerin yapılacağını anlattı. Peki ücretsiz izne ayrılanlar maaş başvurusunu nereden yapacak?

 

ÜCRETSİZ İZİN DESTEĞİNE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununa getirilen geçici madde kapsamında , ücretsiz  izin  verilenler ile 15 Mart sonrası işten çıkarılanlardan işsizlik sigortası alamayanlara destek sağlanacak. Bu şartları sağlayan herkesin ücretsiz  izin  maaş desteği alabileceği ifade ediliyor.

 

ÜCRETSİZ İZİN MAAŞ DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yapılan açıklama göre başvuruları işvererenler , ücretsiz izne ayrılan işçilerine ilişkin bildirimlerini , SGK’nın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =