Sudan'daki  182  Türk vatandaşı , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Siirt'te Gençlik ve Spor Bakanlığı  yurda  yerleştirildi.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın talimatı , Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ın koordinasyonu ve Dışişleri Bakanlığının çalışmasıyla 59 ülkeden yaklaşık 25 bin vatandaşın , ramazan ve Ramazan Bayramı nı evlerinde geçirebilmesi amacıyla başlatılan tahliye operasyonu kapsamında , THY uçağıyla Batman Havalimanı na inen Sudan daki  182  Türk vatandaşı , buradaki işlemlerinin ardından güvenlik önlemleri altında otobüslerle  Siirt  e ulaştı.

Maske takan ve sosyal mesafeye uygun şekilde bulundukları otobüslerden inen vatandaşlar , burada da sağlık kontrolünden geçirilip kayıtları yapıldıktan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığının Hassa Hatun Kız Öğrenci Yurdu na yerleştirildi.

Çalışmaları takip eden AFAD İl Müdürü Cahit Akkoyun , yaptığı açıklamada , yurt dışından gelen vatandaşlar için yurdun hazır hale getirildiğini söyledi.

Vatandaşları taşıyan otobüslerin dezenfekte edilerek  yurda  giriş yaptığını dile getiren Akkoyun , "Sağlık ekipleri ateş ölçümü ve diğer kontrollerini yaptı. Bizler de kayıtlarını yapıp odalarına yerleştiriyoruz. Her birisi kendileri için hazırlanmış ayrı odalarda kalacak. Yurdumuzda da vatandaşlarımızın ihtiyaç duyabileceği malzemeleri hazırladık." dedi.

Yurtta 14 gün süreyle karantinada kalacak vatandaşların ihtiyaçları ,  Siirt  Valiliği , İl Sağlık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =