Tarihte 'Sabır timsali' olarak anılan Hazreti Eyyüp  peygamber  ile eşi Rahime Hatun ve Elyasa Peygamber'in kabrinin de bulunduğu kent merkezine yaklaşık 90 kilometre uzaklıktaki Eyüp Nebi Mahallesi'nde , ziyaretçi

haber7
0

Şanlıurfa da  peygamber   kabirlerinin  bulunduğu Viranşehir ilçesindeki Eyyüp Nebi Mahallesi ne , TOKİ ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle ziyaretçilerin kalabileceği  Sabır   evleri  yapılıyor. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre , tarihte  Sabır  timsali olarak anılan Hazreti Eyyüp  peygamber  ile eşi Rahime Hatun ve Elyasa  peygamber  in kabrinin de bulunduğu kent merkezine yaklaşık 90 kilometre uzaklıktaki Eyüp Nebi Mahallesi nde bir süre önce başlatılan restorasyon çalışmaları devam ediyor. 

Valilik , Büyükşehir ve Viranşehir Belediyelerinin iş birliğiyle başlatılan çalışmalar kapsamında bölgede , cami , konaklama yerleri , misafir karşılama üniteleri , aşevi , kütüphane ve otoparkın da bulunduğu büyük bir külliyenin inşası sürüyor.

Bölgedeki konaklama ihtiyacını karşılamak için  Şanlıurfa  Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ün girişimleriyle TOKİ Genel Müdürlüğünden 86 bağımsız konut devralınarak gelen misafirler için  Sabır   evleri  yapılıyor. 

YAŞLILARA ÖNCELİK VERİLECEK

Açıklamada görüşlerine yer verilen Başkan Beyazgül ,  Şanlıurfa  nın , Mekke , Medine ve Kudüs ten sonra dünyanın dördüncü inanç merkezi kabul edildiğini belirtti.

Kentin inanç turizmi potansiyelini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =