Kuzey Kore Lideri  Kim  Jong-un'un geçirdiği kalp ameliyatının ardından sağlık durumunun ağırlaştığı iddiaları üzerine ülke basının hiçbir yorum yapmaması tartışmaları alevlendirdi. Öte yandan Kim'in

haber7
0

Kim Jong-un un sağlık durumuna ilişkin spekülasyonların uluslararası kamuoyuna düşmesinin ardından sessizliğini koruyan Kuzey Kore basını , rutin  haberlerini sürdürdü.

İddialara hiç değinmeyen basın ,  Kim  in eski açıklamalarını haberleştirdi ve daha önce çekilmiş fotoğraflarını kullandı. Kuzey Kore resmi haber ajansı KCNA ve resmi gazete Rodong Sinmun , olağan haberlerini vermeyi sürdürdü ancak liderlerinin sağlık durumuyla ve nerede olduğuyla ilgili bir bilgi vermedi.

YERİNE KİM GEÇECEK?

Kim Jong-un , babası  Kim  Jong-il in 2011 de kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirmesinin ardından yönetimi devralan üçüncü nesil aile üyesi oldu.  Kim  Jong-un un  hayatını  kaybetmesinin ardından  yerine  kimin geçeceği ise tartışma konusu oldu.

"ÇOCUĞU VARSA YERİNİ ALABİLİR"

Kim in bir çocuğu olup olmadığına dair açık ve kesin bir bilgi olmaması da durumu karmaşıklaştırırken , uzmanlara göre bir çocuğu varsa , ülkeyi yönetecek yaşa gelene kadar  Kim  in kız kardeşi ve ona sadık isimler yönetimi devralabilir.

EN GÜÇLÜ ADAY KIZ KARDEŞİ

Kim in halefi olarak gösterilen en güçlü aday ise kız kardeşi  Kim  Yo-jong oldu. Kız kardeş  Kim  , son iki yılda devlet yönetiminde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =