Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) korona virüsle mücadele kapsamında Cuma gününden itibaren  maskesiz   sokağa   çıkmak  yasaklandı.

haber7
0

KKTC Bakanlar Kurulu , Başbakan Ersin Tatar başkanlığında korona virüs salgını gündemiyle toplandı. Yaklaşık 4 saat süren toplantıda alınan kararları Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Hükümet Sözcüsü Kudret Özersay açıkladı. Özersay ,  sokağa  çıkma yasağına ek olarak Cuma gününden itibaren  sokağa  çıkanlara  maske  takma zorunluluğu getirildiğini bildirdi. Süpermarket , kasap , eczane , banka ve benzeri yerlere izinli çıkanların artık  maske  takmak zorunda olduğunu ifade eden Özersay , herkesin söz konusu kurala uyması gerektiğini belirtti. Ramazan da toplu ibadet , toplu itfar ve sahur programları yapılmayacak Özersay Ramazan ayı çerçevesinde vatandaşların toplu olarak bir araya gelmelerine vesile olacak iftar yemeği gibi toplantılara izin verilmeyeceğini , toplu ibadetlerin yapılamayacağını ifade ederek , vatandaşların ibadetlerini evlerinde yapabileceğini dile getirdi.

 

 

DENİZ YOLUYLA ULAŞIM 30 NİSAN A UZATILDI

Bakan Kudret Özersay , 27 Nisan a kadar devam eden deniz yolu ile  KKTC  ye geleceklerle yönelik alınan kararların 30 Nisan a uzatıldığını ifade etti. Özersay , 30 Nisan a kadar istisnalar hariç ülkeye yolcu alınmayacağını duyurdu. Söz konusu istisnalar , Sağlık Kurulu onayıyla tedavi için yurt dışına gidenler ve yakınları ile cenaze için yurt dışına gidenler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =