Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından hava sıcaklıklarının  mevsim  normallerinin altına düştüğü Gümüşhane ve Sivas'ın yüksek kesimlerinde  Kar  yağışı etkili o

haber7
0

Karadeniz üzerinden bölgeyi etkisi altına alan soğuk hava ve yağmurlu hava dalgası Gümüşhane nin yüksek kesimlerinde  Kar  yağışı olarak gerçekleşiyor.

Geçtiğimiz günlerde Meteoroloji nin uyarısını yapması ve  Gümüşhane  yi de "Sarı Uyarı" kategorisine almasının ardından il genelinde etkili olan yağmur yağışı yüksek kesimlerinde yerini  Kar  yağışına bıraktı.

BEYAZ RENGE BÜRÜNDÜ

Başta Doğu Karadeniz i Doğu Anadolu ya bağlayan en önemli geçitlerden Zigana Dağı geçidinde etkili olan  Kar  yağışının ardından bahar mevsimiyle yemyeşil olan coğrafya beyaz renge büründü.

Karadeniz üzerinden gelmesi nedeniyle özellikle Kürtün ve Torul ilçelerinin yüksek kesimlerinde etkili olan yağışın bu gece  Gümüşhane  il merkezi ve diğer ilçelerde de gerçekleşebileceği tahmin ediliyor.

Yarın gece için zirai don olayının beklendiği  Gümüşhane  de Harşit çayı vadisi boyunca birçok ağacın çiçek açtığı gözlendi. 

Kürtün ilçesine bağlı denizden bin 815 metre yükseklikteki Arpacık köyü de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı arifesinde gerçekleşen  Kar  yağışının ardından beyaza büründü.

"KÖYDEKİ BÜYÜKLERİNİZİ YALNIZ BIRAKMAYIN"

Köy sakinlerinden 73 yaşındaki Emine Sevindik 23 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =