Dışişleri   Bakanlığı  Sözcüsü Hami Aksoy ,  Yunanistan   Dışişleri  Bakanlığı'nın , Türkiye'nin  Sondaj  çalışmalarını kınayan açıklamasına tepki gösterdi.

haber7
0

Bakanlık Sözcüsü Hami Aksoy ,  Yunanistan   Dışişleri   Bakanlığı  nın , Türkiye nin  Sondaj  çalışmalarına yönelik açıklamasına yazılı cevap verdi. Yunanistan ın , bugünkü açıklamasıyla bölgedeki sorunlara ilişkin gerçeklerden uzak bir algı ve hak tanımaz tavırlara sahip olduğunu bir kez daha gösterdiğini belirten Sözcü Aksoy , "Yunan-Rum tarafı , ülkemizin Doğu Akdeniz ve Ege Denizi nde meşru ve egemen haklara , Kıbrıs Türklerinin de Ada nın ortak sahibi olarak Ada nın etrafındaki kaynaklarda eşit haklara sahip olduğu gerçeğini kasıtlı olarak görmezden gelmektedir" ifadelerini kullandı. Aksoy , Doğu Akdeniz’deki barış ve istikrarı esas tehdit eden kesimin Yunan- Rum ikilisinin maksimalist ve uzlaşmaz tutumu olduğu ve Doğu Akdeniz de hem Türkiye nin hem de KKTC nin haklarını kararlılıkla korumaya devam edeceklerini vurguladı. Yunanistan  Dışişleri   Bakanlığı  ndan yapılan açıklamada ,  Yavuz   Sondaj  gemisinin yasa dışı  Sondaj  faaliyetinde bulunacağı öne sürülerek , Yunan tarafının durumu kınadığı belirtilmişti. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =