İçişleri Bakanlığı ,  emniyet  Genel Müdürlüğünün ikna çalışmalarıyla 8 yıldır bölücü terör örgütünün dağ kadrosunda yer alan bir teröristin Mardin'de teslim

haber7
0

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre , İçişleri Bakanlığı ,  emniyet  ve jandarma unsurlarının ailelerinin de desteğiyle yürüttüğü ikna çalışması sonucunda , bölücü terör örgütünde çözülme sürüyor. 

Emniyet Genel Müdürlüğünün ikna çalışmalarıyla 8 yıldır örgütün dağ kadrosunda  olan  H.A. isimli  terör örgütü  mensubu akşam saatlerinde  Mardin  in Nusaybin ilçesinde güvenlik güçlerine  Teslim  oldu.

Bu yıl terör örgütünden sadece ikna yoluyla  Teslim   olan  terörist sayısı 72 ye yükseldi. 

AĞLAYARAK ÇAĞRI YAPTI: YAŞAMAK İSTİYORLARSA BİR AN ÖNCE KAÇSINLAR

Bu arada güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre , örgüt mensubu H.A nın gözyaşlarıyla verdiği ifadesinde Suriye deki durumun çok kötü olduğunu anlatarak , "Salgın yüzünden birçok örgüt mensubu hastalandı. Hastalananlara intihar eylemi yapmaları dayatılıyor. Benim gibi kaçmak isteyen bir çok arkadaşım var. Buradan sesimi duyan arkadaşlarım yaşamak istiyorlarsa bir an önce kaçsınlar." şeklinde ifade verdi.

Öte yandan Suriye den ,  Teslim   olan  örgüt mensubunu doğrulayan haberler gelmeye devam ediyor. Suriye de örgütün kontrolündeki bölgelerde salgının kontrolden çıktığı , halkın ilaç ve tedaviye ulaşımının olmadığı , fırsat bulması halinde Türkiye ye kaçmaya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =