Eskişehir   Şehir   Hastanesi  , laboratuvarına kazandırdığı yeni cihazla  günde   1500  civarında yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19)  testi  yapabilme imkanına sahip oldu.

haber7
0

Eskişehir  Şehir  Hastanesinin genetik laboratuvarı içine konuşlandırılan ve hizmet vermeye başlayan cihaz sayesinde test sayısını artırmayı planlayan hastane yönetimi , ayrıca vakaların erken tespit edilmesiyle birlikte tedavi sürecinin daha konforlu olmasını hedefliyor. 

Eskişehir  Şehir   Hastanesi  Başhekimi Uzman Dr. Yaşar Bildirici , gazetecilere yaptığı açıklamada , yeni PCR (termal döngü) cihazıyla , hastalığın yayılma hızını en aza düşürmek istediklerini söyledi.

Bildirici , bu cihazın test kapasitesinin yüksekliğine dikkati çekerek , "Yeni cihazımız ortalama günde 1200 ile  1500  civarında test yapabilme kapasitesine sahip. Bizler bu süreci mikrobiyoloji hekimlerimiz , biyolog ve laboratuvar teknisyenlerimizle yürütüyoruz. Laboratuvarımız 7/24  Eskişehir  halkının hizmetine açıldı." dedi.

Eskişehir  Şehir   Hastanesi  İç Hastalıkları ve Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Serdar Efe ise hastane olarak son model cihazlar kullandıklarını söyledi.

Türkiye nin salgınla mücadelede başarılı olduğunu belirten Efe , "Yurt dışında çok kötü örnekler görünce , her türlü kötü senaryoya hazır bir şekilde yoğun bakımlarımızı hazır hale getirdik. Çok şükür yurt dışındaki gibi bizleri kilitleyecek , etkin tedavimize engel olabilecek bir durumla karşılaşmadık. Çok kısıtlı sayıda vefat eden hastamız oldu. Daha çok taburcu edip servislere ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =