Karabük’te korona virüs tedavisi gördükten sonra sağlığına kavuşan  Azerbaycanlı   hakem   İsa Mammadov  hastaneden taburcu edildi.

haber7
0

Karabük Amatör Lig’de aday  hakem  olarak görev alan  İsa Mammadov  , tat ve koku alma duyularını kaybetmesinin ardından başvurduğu  Karabük  Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan tahlillerde korona virüse yakalandığını öğrendi.

Tedavi altına alınan  Azerbaycanlı  hakemin 9. günün sonunda yapılan iki testin sonucu negatif çıktı. Hastaneden taburcu edilen Mammadov , 14 gün boyunca kendini evde karantina altına alacak.

Konu ile ilgili İhlas Haber Ajansı’na (İHA) açıklama yapan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD)  Karabük  Şubesi Başkanı Taner Tuncer , "Hakem arkadaşımız İsa Mammadov’un korona virüsü yendiğini duymak çok güzel. Hemen sonrasında geçmiş olsun dileklerimizi iletmek için onu aradık. İsa , hastanede kaldığı süre boyunca hastalara gösterilen ilginin çok iyi olduğunu ve son yapılan iki testin de negatif çıkmasının hastaneden taburcu edildiğini iletti. Evinde geçireceği 14 günün ardından bu süreç tamamen sona erecek" dedi.

Tuncer , nefes almakta zorluğu kalmayan İsa Mammadov’un artık nefes alma konusunda zorlanmadığını ve tat ve koku duyularını da yavaş yavaş geri kazandığını söyledi.

Hastanede kaldığı süre boyunca kendisini arayan ve süreci samimiyetle takip edenler olduğunu Mammadov’dan öğrendiğini belirten Tuncer , "Karabük Valisi Fuat Gürel , Merkez ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =