Ankara  ,  Samsun  ,  Konya  ,  Mersin  ,  Antalya  ,  Muğla  ,  Van  ,  Bitlis  ,  Muş  , Kayseri'de bazı bölgeler ,  kesin   korunacak   hassas   alan   ilan  edildi. "Kesin  korunacak   hassas  Alan" olarak tescil ve ilanına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı , Resmi Gaze

haber7
0

Ankara ,  Samsun  ,  Konya  ,  Mersin  ,  Antalya  ,  Muğla  ,  Van  ,  Bitlis  ,  Muş  ,  Kayseri  deki 21 bölgenin "Kesin  korunacak   hassas  Alan" olarak tescil ve ilanına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı , Resmi Gazete de yayımlandı.

Buna göre ,  Ankara  nın Kahramankazan ilçesindeki Örencik Fosil Yatakları , Güdül ilçesindeki Kirmir Çayı Kenarı ile Mağaraları , Kayseri nin Bünyan ve Sarıoğlan ilçeleri sınırında yer alan Tuzla-Palas Gölü doğal sit alanları kesin  korunacak   hassas   alan   ilan  edildi.

Samsun un Çarşamba ilçesindeki Hacıosman Ormanı ile 19 Mayıs , Alaçam ve Bafra ilçeleri sınırlarında yer alan Kızılırmak Deltası , Konya nın Kulu ilçesindeki Samsam Gölü ile Kömüşini Gölüdoğal sit alanları da  kesin   korunacak   hassas   alan  olarak tescillendi.

Antalya nın Döşemealtı ilçesindeki Düzlerçamı Ormanı , Güver Uçurumu , Termessos Antik Kenti , Demre ilçesindeki Taşdibi Yarımadası , Konyaaltı ilçesindeki Olbia-Aktalia Antik Kentleri arasındaki doğal sit alanı ,  Muğla  nın Datça ilçesindeki Emecik Mahallesi (Alavara mevkisi) ve  Mersin  in Akdeniz ilçesindeki Adanalıoğlu doğal sit alanları da  kesin   korunacak   hassas   alan  olarak  ilan  edildi.

Van ın Özalp ilçesindeki Akgöl , Başkale ilçesindeki İspiriz Dağı , Saray ilçesindeki Kazlıgöl , Tuz Gölü ve Değirmigöl ,  Muş  un Bulanık ilçesindeki Şor Gölü-Bulanık Ovası , Bitlis ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =