AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Hamza   Dağ  , İzmir'de yaklaşık 125 bin  aileye  nakdi  yardım  yapıldığını , 35 bin  aileye  de gıda ve temizlik kolisi götürüldüğünü belirtti.

haber7
0

Dağ , yaptığı yazılı açıklamada , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde İzmir’de kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakıfları ile Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımların ulaştırıldığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın talimatlarıyla bakanlıkların yaptıkları çalışmalarla tedbir ve önlem amaçlı destek paketlerinin oluşturulduğunu hatırlatan Dağ , şunları kaydetti:

"İzmir de hem Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında hem de kaymakamlıklarımıza bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile Vefa Sosyal Destek Grupları vasıtasıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hem nakdi hem de temizlik ve gıda paketleri noktasında yardımlar ulaştırılmış ve bu yardımlar devam etmektedir. Bu kapsamda yaklaşık 125 bin  aileye  nakit yardımı yapılırken , 35 bin  aileye  de gıda ve temizlik kolisi götürülmüştür. Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin üçüncü fazıyla beraber nakdi yardımlar devam edecek. Hem devletimizin aldığı önlem ve hayata geçirdiği uygulamalar hem de yardımsever vatandaşlarımızın destekleriyle bugünleri inşallah tek bir kişinin bile mağdur olmadığı şekilde atlatacağız."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =