Corona Virüs sebebiyle Türk Kızılayı , "Dertler Paylaştıkça Bitecek Yeter Ki İnan Buna" sloganıyla yardım kampanyası başlattı. Bu süreçte  Kızılay  20 milyon ihtiyaç sahibine  gıda   yardımı  yapacak.

haber7
0

Bu yıl Ramazan’da corona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında iftar çadırları kurulmayacak. Devletimiz , de bu zorlu süreçte  Kızılay  aracılığı ile ihtiyaç sahibi 10 milyon aileye yardım elini uzatarak  gıda   yardımı  yapacak. Türk Kızılayı , "Dertler Paylaştıkça Bitecek Yeter Ki İnan Buna" sloganıyla başlattığı yardım kampanyası kapsamında ,  yardımı   alacak  vatandaşların cep telefonlarına bir kod gönderilerek vatandaşlara belirlenmiş zincir marketlerden dilediklerini alma olanağı sunulacak. Peki  gıda   yardımı  için  başvuru   yapılacak  mı?  Kızılay  Ramazan’da kimlere  gıda   yardımı  yapacak?

 

 

KIZILAY GIDA YARDIMI 

"Dertler Paylaştıkça Bitecek Yeter Ki İnan Buna" sloganıyla yardım kampanyası başlatan Türk Kızılayı , Ramazan boyunca 10 milyon ihtiyaç sahibine 207 milyon lira  gıda  yardım ulaştıracak.   Türkiye de Ramazan ayında yaklaşık 1 milyon 400 bin ihtiyaç sahibine  gıda   yardımı  yapacak olan  Kızılay  , hazırlanan 200 bin hijyen paketi ve 350 bin el dezenfektanı ile de 1 milyon 150 bin kişiye ulaşacak.   Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) ve AHBAP Derneği ile yapılan işbirliği ile bağışlanan 60 bin  gıda   yardımını  da 240 bin kişiye ulaştıracak olan  Kızılay  , hayırseverlerin zekat ve fitrelerini de 215 bin ihtiyaç sahibine 400 er lira nakit desteği ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =