TBMM  Başkanı  Şentop  , 23 Nisan’ın 100’üncü yıl dönümü Özel Oturumuna katılmamalarını siyasi parti liderlerinden talep etmediğini , yalnızca istişare ettiğini , yoksa milletvekillerinin Meclis’e gelm

haber7
0

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’un geçtiğimiz günlerde Meclis’in 100’üncü Kuruluş Yıl dönümü olan 23 Nisan 2020’deki özel oturumu ile ilgili yaptığı açıklamalar  CHP  tarafından saptırılıp kamoyuna yanlış aksettirildi.

 

 

TBMM Başkanı  Şentop  ,  CHP  li Öztrak ın iddilarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Mustafa  Şentop  , Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 23 Nisan Özel Oturumuna gelmemesini kendisinin önerdiğini , ayrıca siyasi parti liderlerinden oturuma gelmemelerini talep etmediğini , bu konuyu yalnızca “istişare” ettiğini , danıştığını , yoksa Meclis Başkanı olarak değil kendisinin , hiç kimsenin milletvekillerini Meclis’ten gelmekten engelleyemeyeceğini , isteyen liderin ve vekilin 23 Nisan’a gelmesinin kendi takdiri olduğunu söyledi.

 

 

“Katılmayın demedim , takdir genel başkanların”

– Sayın  Şentop  , TBMM’nin 100’üncü kuruluş yıldönümü oturumunuza Cumhurbaşkanının katılmayacağını , koronavirüs salgını nedeniyle siyasi parti liderlerinin de katılmamasını talep ettiğiniz medyaya yansıdı? Bu talebinizin gerekçesi neydi?

– Öncelikle şunu belirteyim , benim milletvekillerinin Meclis’teki toplantılara katılıp katılmaması konusunda bir kararım olamaz. Bazı milletvekillerinin  TBMM  Başkanının kararı diye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =