Kırıkkale'de , İngiltere'den getirilen  333   kişi  , koronavirüs önlemleri kapsamında KYK yurduna yerleştirildi. Vatandaşları taşıyan otobüsler , yurtlara girişinde  meşalelerle  karşılandı.

haber7
0

İngiltere den uçakla Türkiye ye getirilen  333  Türk vatandaşı , koronavirüs önlemleri kapsamında ilk olarak Ankara Esenboğa Havalimanı nda sağlık kontrolünden geçirildi. Daha sonra vatandaşlar , otobüslerle polis nezaretinde  Kırıkkale  ye getirildi. Vatandaşları taşıyan otobüslerin yurda girişinde , AK Parti  Kırıkkale  Gençlik Kolları Başkanı Halil Özarslan ve beraberindeki grup tarafından ellerinde Türk bayrakları ve  meşalelerle  karşılandı. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Ümmü Hatun Kız Öğrenci Yurdu na getirilen  333   kişi  , burada kekrar sağlık kontrolleri yapılarak , tek kişilik odalara yerleştirildi. Vatandaşların yurda yerleştirildiği sırada polis ekipleri , binaların çevresinde güvenlik önlemi alırken , otobüsler AFAD ekiplerince dezenfekte edildi.

Yurttaki odalarında 14 günlüğüne karantinada tutulacak olan vatandaşların ihtiyaçları ,  Kırıkkale  Valiliği , İl Sağlık Müdürlüğü , Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türk Kızılay tarafından karşılanacak. Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki görevli psikolog ve sosyologların da vatandaşlara destek sağlayacağı belirtildi. AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Halil Özarslan , yurtdışından gelen vatandaşlara moral vermek amacıyla  meşalelerle  karşıladıklarını belirterek , "Birlik ve Beraberliğe ihtiyaç duyulan bu günlerde Türkiye olarak bir bütünüz. Ülkemizin en ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =