Rize'de , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Ukrayna'dan getirilerek yurtlarda karantinaya alınan vatandaşlar , kendilerine verilen  moral  konserine alkışlarla katıldı.

haber7
0

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı Devlet Hatun Öğrenci Yurdu nda karantina alınan Ukrayna dan getirilen 195 Türk vatandaşına  moral  vermek amacıyla , Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde  konser  düzenlendi.

Gençlik Merkezi Halk Oyunları Grubu nun yurdun bahçesinde verdiği konsere , karantinadakiler de ellerinde Türk bayrakları ile pencerelerden eşlik etti.

Tulum ve kemençe çalınan konsere civarda oturan vatandaşlar da evlerinin penceresinden alkış tuttu. Yurt çalışanları ve bölgede bulunan bazı kişiler ise sosyal mesafe kuralına uyarak müzik eşliğinde oynadı. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =