Tarım Kredi Birlik AŞ Genel Müdürlüğüne vekaleten atanan  Yavuz   Mehmet   Bulut   hakkında  bir gazetede yer alan iddiaların tamamen asılsız olduğu bildirildi.

haber7
0

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinden yapılan açıklamada , günlük bir gazetede "Cumhurbaşkanı nın market projesine tağşişli genel müdür" başlığı ile yayınlanan haberin , tamamen asılsız , gerçek dışı , yanıltıcı iddia , itham ve yorumlardan ibaret olduğu ifade edildi.

Haberde ,  Bulut  un kurucu ortağı olduğu şirketlerle ilgili iddialara yer verildiği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Öncelikle  Yavuz   Mehmet   Bulut  un Tarım Kredi Marketlerini uhdesinde bulunduran Tarım Kredi Birlik AŞ ye Genel Müdür olarak atanmamış olup söz konusu görevi vekaleten yürüttüğünü ve  Yavuz   Mehmet   Bulut  un anılan şirketlerde herhangi bir şekilde yönetici ve idareci sıfatıyla aktif görev yapmadığını belirtmek gerekmektedir. Yavuz  Mehmet   Bulut  , Donello Gıda da 21 Kasım 2013 tarihinde yüzde 50 pay ile kurucu ortak olarak yer almış olup 13 Nisan 2015 tarihinde de tüm paylarını devrederek şirketle olan tüm bağını ortadan kaldırmıştır. Bu şirket ürünlerine ilişkin tağşiş ve ifşa listesi ise 2019 yılında  Yavuz   Mehmet   Bulut  un şirketle ilişkisini kestiği tarihten tam 4 yıl sonra yayımlanmıştır. Buna rağmen bahse konu tağşiş ve ifşa listesinin  Yavuz   Mehmet   Bulut  un şirketin ortağı olduğu sırada yayımlanmış gibi habere konu edilmesi iftira niteliğinde olup haber tamamen asılsız ve gerçek dışıdır."

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =