Almanya'da bulunan  238   Türk   vatandaşı  , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Türkiye'ye getirildi.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın talimatı , Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ın koordinasyonu ve Dışişleri Bakanlığının çalışmasıyla 59 ülkeden yaklaşık 25 bin vatandaşın , yaklaşan ramazan ayı ve Ramazan Bayramı nı evlerinde geçirebilmesi amacıyla başlatılan  tahliye  operasyonu kapsamında  Almanya  dan 238 Türk vatandaşını taşıyan THY uçağı ,  Samsun  Çarşamba Havalimanı na indi.

Görevliler tarafından uçağın içinde pasaport kontrolü yapılan ve sağlık taramasından geçirilen yolcuların bavulları da AFAD ekiplerince dezenfekte edildi.

Yolcular , bu imkanı sağladığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile organizasyonu gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Dışişleri Bakanlığı yetkililerine teşekkür etti.

Yurt dışından getirilenler , daha sonra , karantina sürecini geçirecekleri  Sinop  a gönderilmek üzere apronda bekletilen otobüslere alındı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =