Manisa'nın Soma ilçesinde , yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  tedavisi  sonucu  şifa  bulan 87  yaşındaki  Mehmet Yeşil ve Mustafa Manisalı hastaneden alkışlarla taburcu edildi.

haber7
0

Soma Devlet Hastanesinde Kovid-19 tedavileri tamamlanan 87  yaşındaki  Mustafa Manisalı ile aynı yaştaki Mehmet Yeşil , son testlerinin negatif çıkması üzerine doktor ve hemşirelerin alkışlarıyla evlerine gönderildi.

Başhekim Ali Osman Çağlayan yaptığı açıklamada , Mustafa Manisalı nın tedavinin 8. gününde genel durumunun düzelmesi ve testlerin negatif çıkması üzerine taburcu edildiğini söyledi.

Daha önce açık kalp ameliyatı olan Manisalı nın direncinin güçlü olması ve tedaviye erken başlanması nedeniyle kısa sürede iyileştiğini aktaran Çağlayan , hastalıkla mücadeleyi en iyi şekilde yürüttüklerini aktardı.

Kalp yetmezliği bulunan Mehmet Yeşil in de bir süre önce mide kanaması nedeniyle hastaneye geldiğini dile getiren Çağlayan , "Yoğun bakımda  tedavisi  sürerken ateşinin çıkması sonrası yapılan testlerinde Kovid-19 tanısı konuldu. Hastamız , tedavisinin 15. gününde şikayetlerinin düzelmesi ve test sonucunun negatif çıkmasının ardından taburcu edildi." diye konuştu.

Hastaların 87 yaşında olmaları ve kronik rahatsızlıklarına rağmen Kovid-19 u doktorların ve sağlık ekibinin çabalarıyla yendiklerini vurgulayan Çağlayan , bu süreçte sosyal mesafeyi korumanın önemli olduğunu aktardı.

Başhekim Çağlayan , hastanelerinde şimdiye kadar Kovid-19  tedavisi  gören 14 hastanın taburcu edildiğini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =