Nitelikli  tarım  ve üreticiyi destekleyen projeleri ile bilinen  Ordu  büyükşehir Belediyesi , kovid-19 salgını nedeniyle bir kez daha önem kazanan  tarım  sektörüne desteğini arttırmak ve canlılık kazandırmak için

haber7
0

Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünyada pandemi olarak ilan edilen covid-19 salgını nedeniyle yaşamsal hayatta bir kez daha önem kazanan  tarım  sektörü için ülkeler ciddi tedbirler almaya devam ediyor. 

 

 

Bu noktada ülkemizin  tarım  sektörüne canlılık katmak için yaklaşık bir yıl öncesinde öngörülü yaklaşım ile gerekli adımları atan  Ordu  Büyükşehir Belediyesi , kurduğu sistem sayesinde 19 ilçenin tamamında işlenebilir boş arazi bırakmayacak şekilde  tarım  üreticilerine destek ve işbirliği programlarını sürdürüyor.

Tarımsal sektöre her zaman gerekli desteği sağlayan Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler , üretimi teşvik etmek ve tarımsal ürünlerden daha çok katma değer elde ederek , hem ilimiz hem de ülkemiz  tarım  sektörüne katkı sağlamak amacıyla Ordu’da yeni bir süreci başlatıyor.

 

 

“Tarımda Sözleşmeli Üretim Modeli” adıyla atılan bu adım kapsamında Büyükşehir Belediyesi , üreticilerin ihtiyaç duyduğu tohum , fide , fidan , sabit tesis vb. girdi ihtiyaçlarını karşılayacak , bu girdilerin maliyeti oranında üreticilerden ürettiği ürünün bir kısmını geri alarak pazarlayacak ve kendi imkânları ile üretim yapan çiftçilerin ürünlerine belirli standartlarda üretmesi şartıyla alım garantisi verecek.

ORDU’DA SÖZLEŞMELİ TARIM ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =