Trabzon'da 'Covid-19' teşhisiyle  tedavi  gördüğü hastanede yaşamını yitiren Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı  Haydar  Baş'ın (73) aynı hastalıktan  tedavi  gören eşi , oğlu ve gelinin de a

haber7
0

Bu arada  Haydar   Baş  ın cenazesinin defnine katılan , birinci derece yakınlarının yanı sıra bazı partililer de evde zorunlu karantinaya alındı.

BTP Genel Başkanı  Haydar   Baş  , memleketi  Trabzon  da ailesinden 8 kişi ile birlikte Covid-19 testleri pozitif çıkınca hastanede tedaviye alındı. Akçaabat ilçesindeki özel hastanede  tedavi  gören  Baş  , solunum desteğine ihtiyaç duyunca sevk edildiği Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi nin yoğun bakım servisine alındı.  Haydar   Baş  , 14 Nisan da doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.  Haydar   Baş  , Akçaabat ilçesindeki Şehitlik Tepesi nde toprağa verildi. 

YAKINLARI SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Haydar  Baş  ve ailesinin oturduğu Akçaabat a bağlı Sarıtaş Mahallesi , Corona Virüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. Karantina uygulaması sürerken , Corona Virüs tedavisi gören  Haydar   Baş  ın eşi , oğlu ve gelinin de aralarında bulunduğu 8 akrabası sağlığına kavuşup  taburcu  edildi. 

DEFİNE KATILANLAR EVDE KARANTİNADA

Bu arada , BTP Genel Başkanı  Haydar   Baş  ın cenazesinin defnine katılan , birinci derece yakınlarının yanı sıra bazı partililer de evde zorunlu karantinaya alındı. 14 gün süresince evde kalacak bu kişilerin ise  aile  hekimlerince takibe alındığı öğrenildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =